June 19, 2024

Многумина слушнале за момчето Тристан Ли, кое почнало да се занимава со бодибилдинг на петгодишна возраст и кое буквално преку ноќ го трансформирало своето тело за да не остави впечаток дека е малолетник.

Неговата фигура и издлабените мускули го направија интернет сензација. Неговата фитнес рутина вклучува кревање тегови стотици пати, и покрај тоа што изгледа како карпа, тој тврди дека сака да стане уште посилен.

Ли е нетипичен претставник на неговата возраст и сега наполни 20 години. Оние кои имале можност да го видат кога имал пет години, сега се уште повеќе фасцинирани од неговото достигнување. Сепак, и покрај ова, тој тврди дека нема да застане. Неговата аспирација, како што тврди, е професионално да се занимава со бодибилдинг и дополнително да го трансформира своето тело , признавајќи, сепак, дека во еден момент ги преминал границите кои му го уништиле животот.

Младиот бодибилдер во видео изјави дека го намалил процентот на маснотии во телото на само 4 отсто и дека тој тренд го задржал две години. Тој внесувал 1.800 калории за 24 часа, тренирал два пати на ден и одел , правејќи 20.000 чекори. Сепак, се покажало дека е сосема нездраво за него.

Тој ја сподели својата приказна во видеото, откривајќи како јадеше 3.000 калории дневно, тренира фудбал и крева тегови. Меѓутоа, во еден момент решил да ја промени својата рутина и да ја намали храната за да ги намали мастите на телото на пет проценти.

Тоа му создавало голем стрес, бидејќи секогаш кога излегувал со пријателите го анализирал менито и што има во храната од хранливи состојки. Опседнатоста со храната и нејзиниот состав стануваше се поголема и поголема.

Не би си дозволил да излезам и да јадам нешто со пријателите бидејќи не знаев колку калории има во храната – откри младиот бодибилдер.

Тристан сега се враќа на редовна диета и се чини дека станува сè поголем.Тој објави слика до месото на таблата, со натпис: „Групни активности за 20-ти роденден: јадете стекови, кревајте тегови… Нема торта“.


Многу од неговите следбеници беа воодушевени од неговиот нов изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *