April 15, 2024

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ по спектаклот во Будва ексклузивно проговори за сите убави моменти во кариерата, новиот албум, а се осврна и на приватниот живот.

Фолк дивата се појави на сцената во придружба на голем број музичари и покажа дека не штеди на квалитетот:

Живеам за музиката и целосно сум во неа. Што се однесува до квалитетот што и го давам на публиката… мојата публика ги заслужува најдобрите музичари што навистина ги имам, најдобрите музичари на Балканот. Тие се мојот грб и со години работиме заедно. Мојата публика го заслужува апсолутно најдобриот квалитет.

Иако публиката пееше по старите хитови, не интересираше што мисли пејачката за новите трендови денес и како изгледа музичкиот свет без Марина Туцаковиќ:

Марина остави огромна празнина што се однесува до мене, тоа не е празнина, тоа е бездна. Навистина ми недостига како личност, како личност и како долгогодишна колешка. А дали некој ќе успее да ме повлече и да ја даде таа емоција како Марина, ќе видиме.

А добра песна е добра песна од кој било жанр, било да е оваа нова што им се допаѓа на децата, рок, фолк, поп… Сè уште не сум слушнала песна што ме повлече да ја снимам. Има убави мелодии, но мене ми треба текстот, тоа ми недостасува.

Медиумите не ја штедат со години, Цеца за Еспресо откри како им објаснила на децата кои уште од самото раѓање биле изложени на јавноста дека овој свет не функционира најфер:

Човек никогаш не се навикнува сто проценти да чита непроверени информации за себе. Цел ден ќе морам да ги негирам и да ги замолчам лудаците кои ги користат своите 5 минути слава и го злоупотребуваат фактот дека некогаш имале пријателски односи со мене.

Јас не сум жена која сака да се расправа, само се однесувам доволно достоинствено за да го поднесам тоа. Затоа што кога некој ќе те влече во кал, не си ништо подобар од него.

Штом стапнеш во таа кал, евидентно е дека си свиња исто како него. И јас не сум свиња, туку жена која е добро воспитана. Ако сакате да се издигнете, доволно е да не влезете во нивниот брзински круг.

Остатокот од интервјуто погледнете го во видеото подолу:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *