April 18, 2024

Ви пренесуваме едноставен трик со кој вашиот мебел ќе изгледа како штотуку купен,
Доколку и вие имате оштетен и изгребан мебел , ви презентираме едноставен трик со кој ќе изгледате како нов!

Ќе ви требаат: половина шолја оцет, половина шолја маслиново масло , крпа

Постапка: Измешајте оцет и масло, натопете крпа во смесата, а потоа со неа истријте ја оштетената површина . Гребнатините ќе исчезнат, а мебелот ќе изгледа како штотуку купен!

Погледнете го и споделете го видеото со вашите пријатели:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *