May 17, 2024

Ако веќе долго време планирате да ја вратите вашата идеална тежина, ова е вистинскиот рецепт за вас.

Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишокот масти кои се наталожиле на телото.
Како и кај секоја диета, важно е да се држите до правилата. Што е однесува на овој напиток, важно е само точно да го направите и да го пиете редовно. Подоцна преостанува само да уживате во сјајните резултати, а првите веќе ќе се појават по само еден месец.

Рецепт:шољичка сок од домати, ¼ шољичка сок од лимон,лажица изрендан ѓумбир,една лута пиперка (или половина лажица пипер) и две стебленца целер (средна големина).

Помешајте го сокот од домати со лимоновиот сок, ѓумбирот и мелената лута пиперка. Ќе добиете 22 мл напиток. Ставете го во стаклена чаша и додадете ги цели парчињата целер. Целерот грицкајте го при пиењето на напитокот.

Дневно меѓу оброците подгответе вкупно три чаши од овој елиминатор на мастите, а ако подготвите поголема количина, чувајте ја во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *