July 22, 2024

Ова е исповед на жена која решила да го следи примерот на жените во Јапонија и еден месец да пие вода на празен стомак.

Ја интересираше дали тоа навистина влијае на поубав тен и витка линија . Таа пиела вода веднаш по будењето.
„Дојдов до фаза од мојот живот кога мислев дека не можам да имам помалку енергија, полоша кожа и коса. Моето тело испраќаше сигнали дека не работи правилно.

Бев уморна цело време. Морав да направам нешто. Го проучував обичајот Јапонките што пијат вода прво наутро на празен стомак. Решив да се обидам“, рече таа.

Еве ги нејзините совети: Пијте четири чаши вода веднаш по будењето, на празен стомак и пред да ги измиете забите. Ако ви е тешко да пиете толку вода, почнете со една чаша и полека пијте повеќе додека не достигнете четири чаши.
Не јадете ништо во следните 45 минути. Не пијте или јадете ништо два часа после појадок, ручек и вечера.

А ова се промените што и се случија: Се чувствувала посвежо и поздраво Неколку дена откако почнала да пие вода по будењето, почнала да се чувствува подобро. Таа вели дека чувствувала дека нејзиното тело полесно се ослободува од токсините.

Нејзиниот метаболизам се забрза, вели дека престанала да чувствува глад секој час. Желбата за грицкање помеѓу оброците исчезнала, почувствувала дека има повеќе енергија.

Ги изгубила вишокот килограми, а бидејќи повеќе не чувствувала глад како порано, јадела се помалку и без многу мака се ослободувала од вишокот килограми. Исто така, бидејќи имала повеќе енергија, почнала повеќе да вежба.

Нејзините металоиди исчезнаа. Исчезнало и чувството на непријатност после секој оброк.
Кожата почна да изгледа се поубава. Сега има помалку брчки на лицето, кожата изгледа здраво и сјајно и автоматски изгледа помладо.

Нејзината коса е исто така поубава и поздрава. Порано и беше многу кршлива, мораше да ги сече врвовите два пати месечно. Сега не се крши толку многу и е многу сјајна.

Инфекциите на уринарниот тракт исчезнаа. Оваа жена тврди дека третманот со вода и ги решил уринарните инфекции подобро од кој било антибиотик. Таа повеќе не го чувствува чувството на печење за време на мокрењето.

Нејзиниот имунитет е зајакнат. Таа повеќе не е болна како порано, пишува Bright Side.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *