April 13, 2024

Голем процент од луѓето во своетот имаат проблем со видот.

Видот може да се зајакне со намирници кои содржат витамин А, како што е морковот. Она што исто така може да помогне е природниот сок од боровница.

Освен тоа, постои и уште едно решение, а тоа е алое верата. Тааможе да ви помогне да го поправите видот или да спречите раст на диоптријата.Алое верата помага и при проблеми со дигестивниот систем, а и со кожни проблеми.

Еве како да го подготвите лекот:

4 лимони,300 грама мед,500 грама ореви и 100 милилитри алое вера.
Лимонот исцедете го и измешајте го со останатите состојки во блендер. Чувајте го во стаклено шише во фрижидер. Конзумирајте 3 пати дневно по една лажица. Користете го еден месец, па направете пауза од 2 недели, а потоа повторете ја постапката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *