April 18, 2024

Мила Кунис и Ештон Качер ја шокираа јавноста кога еднаш признаа дека не ги капат редовно своите деца, односно тоа го прават само кога ќе видите дека се навистина валкани и кога ќе „почнат да мирисаат“.

Немав топла вода додека растев, па дефинитивно не се туширав многу – рекла Кунис и додала дека и нивните деца Вајат (7) и Димитри (5) не се мали кои редовно се капат.

Никогаш не бев таков родител кој капе новороденчиња – додала актерката.
Ештон рече: Ако видам нечистотија на нив, ќе ги избањам. Инаку нема поента.

Потценување е да се каже дека нивните хигиенски навики се на удар на критики, а сега се чини дека славната двојка отиде чекор понатаму и уште еднаш ја шокираше јавноста.

Имено, само една недела откако актерот го заврши маратонот во Њујорк, тој веќе сака да го прошири својот тим за две лица, поточно децата. Актерот веќе ги тренира своите две деца, а според неговата сопруга должината на еден ваков маратон е пет километри.

„Тие сакаат да трчаат маратон и тој почна да ги тренира нашите деца да трчаат. Денеска истрчаа половина милја. Многу е слатко“, рече Мила.

Но, додека другите тројца членови на нејзиното семејство сега се решени да станат тркачи, Кунис истакна дека таа нема да го следи примерот наскоро. „Можам да лажам и да кажам „апсолутно“, но нема“, рече таа.

„Не е за деца, уште се мали“, „Децата треба да спортуваат, ама ова е екстремно, пет километри“, „Еден е игра, ова е премногу“, напишаа на интернет, а еден коментар беше највпечатливо од сите: „Дали ќе ги капат децата после трката или само ќе ги остават така?“, алудирајќи на тоа дека не се грижеле премногу за хигиената на своите деца.

Да потсетиме, откако признаа дека не ги капат редовно своите деца, славниот пар шокантно призна дека ја држат вратата отворена кога се во тоалет додека се дома со децата, што исто така наиде на осуда од јавноста.

Дали е ова нешто што родителите треба да го практикуваат или треба да има ограничување? Напишете ни го вашето мислење во коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *