April 10, 2024

Лони Вилисон , поранешен фитнес модел и поранешна сопруга на актерот Џереми Џексон, кој се прослави со улогата на Хоби Бјукенан, син на популарниот Мич, во „Чувари на плажата“, неодамна беше фотографирана од папараците во близина на плажата Венис во Лос Анџелес. , во прилично неславно издание – во една од нејзините вообичаени походи на блиските контејнери и пронаоѓање на стари, фрлени работи во оваа скапа населба.

Лони, која е бездомник од 2016 година, беше фотографирана во црно од глава до пети, со пура во устата и без чевли на нозете, но околу раката носеше скап часовник од Apple .

Некогаш згодната русокоса, која ги красеше насловните страници на неколку списанија, дојде во ваква ситуација поради зависноста од опојни супстанци и многубројните психички проблеми . Новинарите разговараа со Лони минатата година, при што таа инсистираше дека „може да живее сама“ и дека „има се што и треба“ поради богатата средина во која се движи.

Немам мобилен телефон. Имам храна и место за спиење. Добивам пари овде-онде, а храната наоѓам во кофи или во близина на продавници. Овде има многу – рече 38-годишната.

Никој навистина не се грижи за мене и јас не сакам да ги гледам, ниту тие да ме гледаат – додала Лони, иако нејзиините познаници во 2018 година се организирале во два наврати да и помогнат.

Падот на некогаш згодната русокоса се случи во 2016 година, кога остана без работа како асистент во клиниката за естетска хирургија во Лос Анџелес. После тоа, таа наводно работела кај трговец со недвижности кој на крајот не и платил, што довело до нејзиниот емотивен, психички и финансиски колапс.

Сето тоа кулминирало со психички проблеми. Не можејќи да си ги плати сметките или да најде постојана работа, Лони на крајот била иселена од стан во Западен Холивуд и принудена да живее на улица.

Изгубив две работни места и се се распадна. Поминаа две години и оттогаш сум на улица. Сè што ми се случи е неверојатно – изјави таа во 2018 година.

Истата година, Дејли Мејл се обиде да и помогне поврзувајќи ја со експертот Лери Маринели, кој им помага на луѓето со проблеми со зависноста. Тој и понудил бесплатна помош на оваа Американка, па дури и направил детален план за лекување, но таа одбила .

Инаку, Лони се омажи за Џексон во декември 2012 година, по долгогодишна врска на приватна церемонија на плажа, но само две години подоцна дојде до развод.
Популарниот актер, кој се испроба и како музичар, не сакаше да коментира за незавидната ситуација во која моментално се наоѓа Лони, но се претпоставува дека мислел на неа кога рекол дека „некои едноставно не сакаат да им се помогне “.

Сè што можам да кажам е дека моето внимание, моето време, мојот фокус се таму каде што можам да бидам најефективен – одговори тој на прашањето дали е загрижен за Лони.
Таа го заведе Џексон со долги сини локни , кои одамна ги нема, а порано работеше како модел и бодибилдер. Сите овие сега се само убави спомени.

Двојката имаше прилично турбулентна врска, а сето тоа кулминираше со физичка пресметка во летото 2014 година, кога Џексон и скрши две ребра на сопругата, го повреди вратот и си го изгреба лицето. Лони ја снимила целата драма преку телефон, а повикала и полиција тврдејќи дека актерот се обидел да ја убие само затоа што се обидела да му објасни дека се однесува како лудак. На крајот таа ја повлече апликацијата, но сепак откри уште некои детали – Џексон во таа прилика кршеше вредни предмети низ куќата, а ден претходно и испрати песна чии стихови гласеа „Сакам да те убијам“.

Актерот имал многу проблеми со зависност од стероиди, но и алкохол, а тоа никогаш не го криел. Исто така, неговата насилна природа и проблематичен темперамент резултираа со голем број проблеми, меѓу кои и затвор. Сепак, денес живее нешто помирен живот, посветен е на вежбањето и се кае за грешките од минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *