June 21, 2024

Компирите се евтина и исклучително практична храна.
Иако повеќето од нас го консумираат барем еднаш неделно, рецептот за француски компир за многумина се уште е непознат.

Обидете се да го зачувате токму вака.
Компоненти:6-8 компири со средна големина (800-900 g),3 тврдо варени јајца,150-200 гр фета сирење, 100 гр тврд кашкавал, 50 гр сланина од суво месо (може без сланина),3 лажици масло,1,5 лажичка сол,1/4 лажичка бибер и 1 лажица свежа или сушена јаглика.

Прелив:2 јајца,200 гр кисела павлака и прстофат сол.
Овие количини може да се менуваат – да се намалат или зголемат, со посебно внимание на пропорцијата на состојките. На сликите се прикажани 2/3 од целосната мерка, во сад со димензии 21 x 15 x 6 cm, за 2-3 лица.

Подготовка:
Добро сварете ги јајцата.Компирите излупете ги и исечкајте ги на кришки, па прелијте ги со ладна вода само да ги покрие, а потоа посолете и загрејте го да зоврие. Кога водата ќе зоврие, намалете ја топлината и варете ги парчињата компири околу 5 минути, внимавајќи компирот да не се распадне. Веднаш процедете ја водата и продолжете со подготовката, односно не чекајте да се изладат компирите.

Вклучете ја рерната да се загрее на 200 ° C. Намачкајте го садот за печење со масло.
На дното на тавата наредете сува, месеста сланина исечена на кришки.
Наредете половина од полуварените компири врз сланината. Од горе потребно е потоа да се наредат јајцата исечени на прстени. Додадете малку сол, бибер, посипете со магдонос. Крупно изрендајте тврд кашкавал. Наредете кришки фета сирење или крупно изрендајте. Колку ќе ги посолеме сите слоеви ќе зависи од видот на сирењето. Наредете ја другата половина од компирите. Лесно притиснете со раката одозгора. Посолете малку и прелијте со една лажица масло.
Изматете јајца, додадете милерам, па зачинете со прстофат сол. Прелијте со компири.
Печете половина час, или додека компирите не поруменат одозгора. Послужете откако компирите малку ќе поруменат.

Со зелена или салата од зелка, тоа ќе биде совршен оброк.
Доколку имате потреба од намалување на маснотиите, удобно исфрлете ја сланината и заменете го силното фета сирење со младо сирење од обезмастено млеко. Ова јадење не се загрева повторно.
Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *