June 21, 2024

Во остатокот од текстот дознајте како најлесно да се ослободите од затнат мијалник без мајстор и големи трошоци

Чистењето и отпушувањето на одводите не е лесна работа , а понекогаш сме принудени да побараме стручна помош, која воопшто не е евтина, или да купиме хемиски средства кои ги раствораат одводите. Сепак, поради нивната сила, тие лесно можат да ги оштетат санитарните површини и одводните цевки, особено оние од постарите.

Сепак, една мајка понуди, како што тврди таа, многу ефикасно решение за да го подобрите вашиот мијалник како нов и повторно да тече вода низ затнат одвод.

Каролина Меколи редовно ги воодушевува своите следбеници на социјалните мрежи со нејзините совети и трикови за домаќинството, а нејзиното 10-минутно решение за затнат одвод со помош на состојки кои секој ги има во кујната е одобрено од илјадници.

Како што покажа на видеото, прво треба да истурете лажичка детергент за миење садови, половина шолја сода бикарбона и две чаши оцет во одводот за мијалникот.

Од одводот ќе излезе пена, а врз неа ставете крпа и оставете да делува 10 минути. Потоа истурете вода што врие во одводот и готово.

Нејзиниот речиси бесплатен трик реши проблем кој мачи многумина, а во коментарите доби бројни пофалби за советите.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *