May 16, 2024

Свадбата е еден од најважните денови во животот на вљубениот пар, па затоа не е невообичаено младенците и нивните семејства да ги земат предвид сите потенцијални проблеми, за да се уверат дека и најмалите детали се прават според планот.

Меѓутоа, кога членовите на семејството не се во најдобри односи со младенците и мислат дека нивната венчавка е совршена можност да блеснат, свадбата може да се претвори во катастрофа.

За среќа на еден млад пар, споменатата ситуација била избегната само со мудрата и вешта интервенција на братот на младоженецот, кој на Редит го опишал целиот настан, пренесува „Мирор“.

Минатиот месец брат ми се ожени со жена со која ги помина последните седум години од животот. Мојата снаа е прекрасна жена и јас сум повеќе од среќен за нив двајца. Но, бидејќи мајка ми е отровен демон, таа одлучи дека еден од најважните денови во животот на нејзиното најстаро дете МОРА на некој начин да и биде посветен на неа.

Таа се појави во неверојатно раскошна бела венчаница. Нејзиниот фустан беше подобар од невестаа. За целиот настан се зборуваше од толку многу погрешни причини – започна младиот човек.

Младоженецот не ни знаел дали неговата мајка ќе се појави на свадбата, по претходната кавга, а потоа ја видел во фустан налик на венчаница како седи во првиот ред веднаш зад младенците.

Подоцна на ручекот работите само се влошија и знаев дека мајка ми ќе го уништи овој ден. Затоа решив да играм за тимот. Ни служеа чаши црвено вино за ручек, а јас побарав мојата да се наполни до крај. Отидов до местото каде што седеше мајка ми и се „сопнав“, истурајќи на нејзиниот совршен фустан.

За малку ќе паднав на колена ползејќи да и се извинам, а таа го пропушти ручекот и поголемиот дел од првата половина од приемот, возејќи дома (4 часа во двата правци) за да го пресоблече фустанот што брат ми првично и го купи. За моја среќа, никој не се грижеше освен мајка ми – пишува младиот човек.

По венчавката, младиот човек во знак на благодарност добил дури и шише вино од брат му и снаата, бидејќи го сметале неговиот гест за „најдобриот свадбен подарок“ што можеле да го добијат.

„Не планирав да се пофалам на интернет дека и го уништив фустанот на мајка ми и направив сцена на свадбата на брат ми, туку само што добив шише црвено вино од снаа ми со натпис: „Уживајте во најдоброто. шише вино што можев да го најдам, за најдобриот свадбен подарок што можевте да ни го дадете“.

Режисерите веднаш побрзаа да ја коментираат оваа приказна, нарекувајќи го нејзиниот актер „херој“.
„Уживав во секој дел од оваа приказна, ти си херој. Господ да те благослови“, гласеше еден од коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *