February 26, 2024

Кога целосно ќе се излади, можете да посипете со сечкани ореви или шлаг.
Како само две јајца можат да направат чудо од колачот. Вашите сензори за вкус ќе се радуваат кога ќе го пробате ова.

Неопходно е:2 јајца, 12 лажици шеќер, 12 лажици млеко, 3 лажици масло, 2 лажици какао, 14 лажици брашно, 1 прашок за пециво

Прелив:700 мл млеко, 4 лажици шеќер + 1 ванилин шеќер, 200 гр чоколадо, 200-250 гр путер или маргарин, 200 гр мл. орев, по желба малку рум, 2 лажици какао

Подготовка.Јајцата со шеќер се матат со миксер, се додаваат млекото , маслото и просеаното брашно, прашокот за печиво какао и се се меша. Плехот премачкајте го со масло и посипете го со брашно и истурете го тестото и израмнете го. Се пече на 200 степени 25 минути. Изладете го колачот, па извадете го и пресечете го на половина да се излади.

Во млекото додадете шеќер, чоколадо од ванила и путер, како и две лажици какао измешани со млака вода. Оставете да се вари на тивок оган 15 минути, потоа додадете мелени ореви и по желба рум.
Малку да се излади. Еден дел од бисквитот оставете го во плех така што исечениот дел е одозгора.

Истурете половина од филот, промешајте малку и ставете го вториот дел исто така со исечениот дел одозгора. Истурете го остатокот од чоколадото.

Кога целосно ќе се излади, можете да посипете со сечкани ореви или шлаг. Сè уште не сте го изеле ова Вашите пупки за вкус ќе врескаат колку е добро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *