April 18, 2024

Ги консумира сите намирници и како и секој вистински Италијанец, најмногу ја сака локалната кујна.

Италијанската божица на убавината, како што често ја нарекуваат, Моника Белучи, дефинитивно никогаш не била една од познатите дами кои се застапници на рестриктивни диети, гладување и големо одрекување заради наметнатите стандарди поврзани со физичкиот изглед.

Ги консумира сите намирници и како и секој вистински Италијанец, најмногу ја сака локалната кујна.
Омилено јадење и се тестенините со пармезан, вели дека ужива во храната, а кога треба да изгуби килограми, да речеме, поради својата улога, почнува да применува едноставно и избалансирано мени.

Доколку сакате да јадете како италијанска убавица, ви го пренесуваме нејзиното мени за пет дена.
Прв ден Доручекот: 150 мл јогурт со јаболко Ручек: 200 гр варено говедско месо 200 гр салата со лажичка маслиново масло, парче пченкарен леб Вечера: грст свежи јагоди 150 гр ориз со лажичка маслиново масло 50 гр сирење 150 гр салата

Втор еден ден Доручекот: шолја кафе без шеќер тост и лажичка овошен џем без шеќер Ручек: омлет од 3 јајца 2 помали сварени тиквички 1 парче интегрален леб Вечера: 150 гр варено месо по избор салата

Трет ден Доручекот: шолја зелен чај со лимон тост со мед 1 грејпфрут Ручек: 200 гр варени или печени компири со магдонос 100 гр сирење со малку маснотии Вечера: 170 гр шпагети со маслиново масло

Четврти ден Доручекот: јогурт со 2 лажички мед 40 гр сирење Ручек: 100 гр ориз 100 гр варени тиквички 100 гр варено говедско месо Вечера: чинија со овошје по избор 200 гр варена риба салата со маслиново масло 1 парче леб

Петти ден Доручекот: чаша свежо исцеден сок 2 солени крекери Ручек: 100 гр шпагети зелена салата со маслиново масло
1 портокал Вечера: 250 гр салата од мешан зеленчук и додаток на грав овошје по ваш избор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *