June 16, 2024

Овој напиток ќе го исчисти организмот од вишокот сол и маснотии, па ќе се реши проблемот со надуеноста и вишокот килограми. На нашето тело понекогаш му треба чистење, односно да се ослободи од токсините и да ја подобри циркулацијата.

Овој природен лек ќе направи се, но и ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор!

Покрај користењето на овој лек, за долгорочни резултати потребно е да се храните здраво, да не јадете брза храна и да не пиете пијалоци полни со штетни адитиви.

Луѓето кои воопшто не пијат вино или алкохол можат да пијат повеќе природни сокови од грозје, цреши и слично, бидејќи содржат здрави состојки.

Состојки: 12 чешниња лук и половина литар црвено вино. Како да го подготвите овој здрав напиток?
Излупете ја кората и ставете ја во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресете неколку пати секој ден.

По 2 недели, процедете го напитокот и истурете го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Забелешка: Ова е силен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, па затоа, само двапати годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *