June 25, 2024

На многумина им е позната по улогата во серијата „1001 ноќ“ која се емитуваше и во Македонија. Актерката животот го посвети на работата и љубовта.

Дека не профитираше само во бизнисот, туку и во љубовна смисла, говори и фактот што и по долги години актерката остана во брак со нејзиниот тогашен партнер од споменатата серија. Тоа е Халит Ергенч, попознат како Сулејман од истоимената серија.

Таа се посвети на семејството и моментално се повлече од актерскиот свет, но многумина се уште ги интересира што прави и како го поминува времето популарното турско семејство. Така постојано се следеше промената на имиџот на оваа актерка, а секоја промена се коментираше.

Бергузар Корел се одлучи за смела промена на фризурата. Бидејќи сега е мајка на две деца, очигледно за себе избира нешто попрактично. Долгата црна коса, таа отиде во „заборав“.

Нејзината темно кафеава коса сега е минато! Таа се одлучи за полесни прамени и шишки. Многумина не би ја препознале на прв поглед, но таа во секој случај е убавица чие место ретко кој може да го заземе.

Упс, го направив тоа повторно – напиша таа на својот Инстаграм профил.

Инаку, ова не е првпат таа да е склона кон драстични промени. Пред четири години таа ја скрати својата долга коса и имаше многу кратка фризура.

Надвор од снимањето, таа не се шминка многу, но има свој стил кој е смел, но не и претеран. Таа никогаш не се двоуми да објави вакви фотографии на социјалните мрежи, а по нив следат многу убави коментари за нејзиниот изглед.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *