June 21, 2024

Астролозите се убедени дека на карактерот на една личност не влијаат само гените и животните околности, туку и ѕвездите. Тие веруваат дека планетите кои владеат со небото во времето кога сме родени имаат одлучувачко влијание врз нашите животи, а тоа е особено изразено кај жените.

Жените родени во овие пет хороскопски знаци се најопасни, со нив нема шега – тие се способни да полудат секого, па дури и најизбалансираната личност.

ОВЕН. Жената Овен никогаш не е кротка. Знаете да се карате и таа и вие, и многу мудро ги врзува информациите во мрежа што (ако е нејзиниот шеф) ќе ги испреплетува околу личноста што и се замерила. Зацртаните цели ќе ги постигне на секој начин. Ако нешто и пречи или престанала да го сака партнерот, лесно ќе ги сврти работите во своја полза и ќе го обвини партнерот дека не и дава доволно слобода, пари и можност да живее како што заслужува. Единствениот начин да се ослободите од обвинението е да побегнете од него.

БЛИЗНАЦИ. Жените родени во овој знак се „закоравени кавгаџики“. Плетењето интриги им е омилена забава, а во тоа често ги поттикнуваат и своите добри пријатели. Овие не толку пријатни особини се особено изразени кога активно бараат иден сопруг. Ако сте заљубени во жена Близнаци, треба да знаете дека искуството покажало дека само најстабилните и најтрпеливите стигнале до матичар со нив.

ДЕВИЦА. Жената Девица многу добро знае како да го претвори животот на саканата личност во мачење. Ќе бара од неа разни работи, да и помогне при чистење, миење, дури и избор на нова тава додека пазарува. Не секој маж може да се справи со ова. Меѓутоа, ако жената Девица е толку чист и најде партнер со исти склоности, тој брак ќе биде многу успешен. Во спротивно, ќе му го направат животот „пекол“.

РАК. Жената Рак е многу заљубена и опсесивна. Особено ако ѝ се чини дека предметот на нејзиниот интерес е не посветувањето соодветно внимание. Ќе го следи својот сакан насекаде – на работа, во бар, во бања, па дури и ќе оди со него на натпревари. Ако нетактично ѝ кажат „дека гуши“, Жената Рак не само што ќе се навреди, туку и ќе се погрижи да му го направи животот на мажот сосема понеподнослив.

ШКОРПИЈА. Жената Шкорпија маестрално знае да го изнервира партнерот со злонамерно „пецкање“, ароганција и чести промени на расположението. Се чини дека сè го тестира. Сепак, се работи за нешто многу едноставно – ѝ требаат емоции за да се чувствува важно и значајно. Единствениот начин да ја смирите Шкорпијата е да се обидете да ја задоволите во сè и да ја опсипете со комплименти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *