December 10, 2023

Овој напиток за детоксикација се пие 3 дена по ред. Неправилната исхрана резултира со акумулација на токсини и паразити во цревата.

Повеќето од нас не се свесни дека овие ужасни „гости“ живеат во нашето тело… Паразитите и токсините го лишуваат телото од сите хранливи материи кои ги внесуваме преку храната и го лишуваат нашето тело од потребните материи.

Кога ќе се појави во цревата, се чувствуваме уморни, немаме енергија, постојано спиеме, а ризикот од други болести се зголемува, бидејќи нашиот имунолошки систем е ослабен. Исто така, последиците можат да се видат и на нашето тело. Кожата станува сува, а косата слаба.

Еден од знаците дека во вашето тело се појавиле непоканети гости е потребата од слатки.
Затоа е добро да се детоксира телото од време на време. Комбинацијата на овие две состојки дава одлични резултати.

Потребни состојки: 2 супени лажици (20 g) ленено семе, 1 лажичка (2 g) каранфилче
Подготовка: Каранфилчето и лененото семе сомелете ги во прав, па соединете ги. Додадете една лажица во чаша млеко, јогурт или кефир.

Пијте го овој напиток непрекинато три дена, секое утро, а потоа направете пауза. Доволно е да се применува чистење 2-3 пати годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *