May 22, 2024

Клер де Лис не користи греење четири години. Наместо да се грее, таа користи трикови поради кои не го чувствува студот.

Таа сподели совети за штедење на TikTok, што воодушеви илјадници луѓе кои го гледаа видеото. Клер тврди дека трикот е во основите, како, на пример, облеката што ја купувате.

Значи, не морате да го вклучите греењето, а за среќа, имам искуство во тоа – четиригодишно искуство – започнува Клер, и ве советува да купите неколку широки маици. Најдобро би било да се машки маици, бидејќи тесната облека не може баш да ве стопли.

Покрај тоа, нејзиниот совет е да купите широка јакна која ќе можете да ја носите низ дома, додека стапалата секогаш да ви бидат покриени – во чорапи и влечки. Голема улога има и ткаенината околу вратот – можете сами да ја направите од стара маичка. Клер исто така советуваше да прави некои работи кога е во прашање куќата.

На пример, таа секогаш проверува дали сите прозорци и врати се добро затворени, додека секоја вечер ги тресе чаршафите. Истакнува колку е важно да имате повеќе покриеност или повеќе слоеви.
Добро е што ќебето е тешко – рече таа.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *