May 16, 2024

Драгана Мирковиќ имаше сосема поинаква фризура во 1980-тите.

Драгана Мирковиќ со децении е една од најпознати балкански пејачки, а тамошната јавност ја памети од периодот кога настапуваше со групата „Јужен ветер“.

На социјалните мрежи се појави фотографија на Драгана од осумдесетите кога пејачката беше со кратка коса и многумина не ја препознаваа, а она што до ден денес остана ист е нејзината насмевка и изглед.

Оваа фотографија на социјалната мрежа Инстаграм привлече огромно внимание, а коментарите само постојано доаѓаа под неа.

Да потсетиме, Драгана со години компонираше само хитови, а потоа се пресели во Виена, каде се омажи за бизнисменот Тони Бијелиќ, со кој ги има синот Марко и ќерката Мануела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *