February 23, 2024

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените…

Вестон Кејџ Копола (31), инаку музичар и актер, се чини дека е попознат како син на холивудската ѕвезда Николас Кејџ. Со својот необичен изглед и начинот на кој привлекува внимание , а иако ретко се појавува во јавноста, овој пат папараците го уловија во центарот на Лос Анџелес, а друштво му правеше непозната дама.

Коплола за забавата избра многу интересна облека – панталони и чевли со змиски принт и тесна маичка, додека очите ги истакна со темна шминка. Секако, главниот акцент беше на долгата права коса која лежерно ја пушташе да му падне преку рамениците.

Овој шармантен маж е во брак со претприемачката Хил Кејџ Копола пет години, а парот има четири деца – ќерките Лусијана и Сорина и близнаците Сајрус и Венера. Сепак, Вестон веќе двапати пред Хила застанал на лудиот камен. Тој беше во брак со Даниел Кејџ од 2013 до 2016 година и со Ники Вилијамс од 2011 до 2012 година.

Тој е најстариот син на Николас и актерката Кристина Фултон, а во врска е и со легендарниот филмски режисер Форд Копола.

Татко ми ме запозна со најважните работи во актерството. Важноста на пораката што ја испраќа, сè за проучување и истражување на позадината на ликот. Најдобриот актерски совет што некогаш го добив беше од него. „Тој ми кажа колку е важно да користите имагинација, изрази и глас заедно за навистина да ги изразите желбите на вашиот лик“, рече Вестон.

Копола, освен глума, ја сака и музиката, а беше фронтмен на два метал бендови „Eyes of Noctum“ и „Arsh Anubis“.
Можете да ги правите работите што ги сакате во исто време. Компонира, пее, глуми, готви и сега е љубезен татко.

Да го видам мојот син со внук ми е најблиску до чувството на блажена исполнетост што некогаш сум го имал – нагласи Николас Кејџ во 2015 година, зборувајќи за својот најстар син со голема гордост.

Се чини дека Вестон многу наследил од својот славен татко, кој исто така го живее животот по свои услови, не грижејќи се многу за коментарите во јавноста.

Така, на почетокот на септември го доби третото дете со својата партнерка Рика Шабата, која е 30 години помлада од него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *