May 23, 2024

Добила порака од пријател во која пишувало дека нивните партнери спијат заедно

Британската актерка, водителка и модел Френсин Луис (46) откри како го спасила бракот откако дознала дека нејзиниот сопруг Џоел (44) можеби ја изневерува. Таа се присети на моментот кога дознала дека бил премногу интимен со жена која ја познавала.

Никогаш нема да го заборавам моментот кога добив приватна порака на Инстаграм од негов пријател. Ми напиша: „Нашите партнери спијат заедно“. Тој испрати и слики од екранот од нивните пораки. Во едna од нив се договорија да ручаат, а имаше и некои скокотливи од кои ми се слоши – рекла таа.

Во тој момент, стоејќи до мојот сопруг, директор на градежна фирма со кој бев во брак 17 години, во гаражата на нашата куќа во Кафли, станав опседната жена. Го викав со секакви имиња, ги грабнав клучевите од колата и побрзав, плачејќи хистерично додека тој инсистираше да ме увери дека ништо не се случило, продолжи таа.

Отишла кај мајка си, ја извадила бурмата и го блокирала на мобилниот телефон и на сите социјални мрежи. Таа не можеше да замисли да ги слуша неговите изговори. Ја нарече луда, но таа не се помири. Размислуваше како ја запознала жената две недели претходно на заедничка вечера. – Иронично, се сеќавам како ми кажа дека Џоел никогаш не престанува да зборува за мене – додаде таа и потоа се присети како се запознале.

Го запознав во 2000 година. Имав 24 години и на почетокот не ме интересираше врска со него. Штотуку излегов од долгогодишна врска и бев целосно фокусирана на започнување на мојата естрадна кариера. – таа рече. Но, набргу, вели таа, сфатила колку е прекрасен и почнале да излегуваат. Тие се венчаа во 2005 година и добија две деца – Брук (20) и Џејк (16). Со текот на годините, пријателите секогаш ми велеа: „Тој те обожава“.

Низ слична ситуација поминала и нејзината мајка. Кога имав четири или пет години, татко ми имаше афера. Мама му дозволи да се врати и тие се обидоа да го спасат бракот, но подоцна се разведоа. Си се заколнав дека никогаш нема да бидам така повредена. Никогаш не мислев дека Џоел може да ми го направи тоа – вели Франсин.

Тоа попладне во април оваа година бев толку сигурна дека мојот брак е завршен што им кажав на нашите деца што се случило. Тие станаа бледи. Пред да се вратам дома таа вечер, преку ќерка ми му кажав дека ми треба простор и да ме остави на мира. Џоел остана на приземјето од нашата куќа, а јас се упатив кон спалната соба. Меѓутоа, следното утро тој стоеше пред вратата од спалната соба, плачеше и ме молеше да разговарам. Не можев ниту да го погледнам ги опишала тешките животни моменти.

Тогаш направила нешто што и до ден денес не може да си го прости. Додека на телевизија во живо разговаравме за тоа дека сум измамена за 90.000 фунти од лажна акционерска компанија во 2018 година, одеднаш кажав што ми направи Џоел и го нареков „измамник“. Не планирав да излезам во јавноста со тоа, но бев многу лута. Можев да му ја запалам облеката, но ова беше мојата одмазда. Се чувствував одлично бидејќи имав контрола – се присети таа.

Подоцна се покајала за тоа што го направила бидејќи ги вознемирила своите деца и ги ставила во непријатна ситуација, а се покажало дека нема докази за секс со друга жена, но се останало во сферата на флертувањето.

Тоа попладне, откако приказната излезе во печатот, јас и син ми исчезнавме на неколку дена, отидовме во спа хотел, а Брук го натера Џоел, кој се уште негираше дека нешто се случило, да повика другата жена. . Брук подоцна ми кажа дека жената рекла: „Не знам за што се работи. Ништо не се случи. Разменивме неколку глупави пораки“, рече таа.

Џоел тогаш ми кажа дека никогаш не почувствувал дека го сакам толку колку што тој мене. Исто така, и двајцата признавме дека станавме презадоволни со себе и престанавме да се трудиме, како и многу брачни парови – изјави таа.

Се сретнавме во хотел во Лондон и силно се прегрнавме. – Во тој момент сфатив колку се уште го сакам. Рече дека му е жал, дека направил глупава грешка, дека тоа не значи ништо и дека можел да изгуби се поради момент на лудило. Тој ми предложи да одиме кај брачен советник, на што се согласив. Знаев дека вреди да се бориме за нашиот брак – објаснила таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *