June 16, 2024

Жените кои се венчале во кралското семејство „плаќаат“ висока цена за својата среќа
Жените омажени во кралското семејство сурово, на своја кожа, ја доживеале онаа популарна изрека која вели: „ Кога ќе се омажиш, не се омажиш само за мажот што го сакаш, туку и за неговото семејство“.

Во овој случај прашуваме „Дали тие ја знаеја цената на нивниот брак со принц?
Смртта на кралицата Елизабета и овој пат го турна целото кралско семејство во фокус. Сепак, најанализирано е секое движење на жените од кралското семејство. Четири од нив се особено интересни за јавноста: Меган Маркл , Кејт Мидлтон , Камила Паркер и Сара Фергусон .

Откако станаа „снаа на кралското семејство“, животот на овие жени радикално се промени – на некои од нив животот не се промени на подобро.

Камила Паркер. Се што Камила сакаше од нејзината дваесет и пет години беше да биде со Чарлс. Иако ја запросил, знаејќи дека нема да биде прифатена, Камила три пати го одбила тогашниот принц. Таа се омажи за друг, роди деца , но тивкото страдање за Чарлс останува. Откако не може да и одолее на љубовта, таа го носи тешкиот товар да биде љубовница на принцот Чарлс. По смртта на принцезата Дијана, Камила Паркер станува главен виновник.

Оваа ознака со години беше врежана покрај нејзиното име, за дури денес, во нејзините подоцнежни години, Камила да биде препознаена и почитувана, дури кога по долгогодишно „тестирање“ и внимателно набљудување и беше одобрено да ја носи титулата „сопруга на кралот“.

Кејт Мидлтон. Студентка по уметност, обична жена, жена без кралска крв, ѝ го дадоа не толку ласкавиот прекар „Чекајќи ја Кејт“. Имено, Кејт со години чекала принцот Вилијам да добие дозвола да се ожени за неа. Таа стоеше покрај него со години, целото нејзино семејство внимателно следеше додека не го положија тестот. Квиз со наслов: „Дали сте достојни да бидете поврзани со кралското семејство? беше успешно поминат, а Кејт го доби прстенот на Дијана. Каков товар!

Цел свет очекуваше Кејт да биде прифатена и од народот и од кралското семејство. Секогаш кога ќе се појави во јавност, внимателно се анализира секој нејзин чекор, секое движење, збор, гест, израз на лицето, а да не зборуваме за нејзината облека. Со оглед на тоа што нејзиниот сопруг е следен на редот за тронот, притисокот сега е уште поголем.

Меган Маркл. На актерката Британија не може да и прости за интервјуто со Опра. Од тој момент, сè што правеше на светот беше окарактеризирана како лицемерие.

Што и да прави принцот Хари – без разлика дали ќе каже нешто против својот татко или брат, или ќе преземе нов бизнис – е „вина“ на Меган. Нејзините говори беа бурно следени и внимателно анализирани низ целиот свет. Секој нејзин збор е одмерен. Секој нејзин збор за многумина има двојно значење.
Фактот дека на нејзините деца најверојатно ќе им биде одземена титулата е доволен показател што мисли КРУНАТА за неа.

Сара Фергусон. Ако мислите дека Меган минува низ „пекол“, треба да слушнете за судбината на Сара Фергусон, војвотката од Јорк. Сопругата на паднатиот принц Ендру веќе 30 години е „искупување за своите гревови“. Имено, Сара јавно го изневерувала принцот Ендру, а потоа се вмешала во финансиски проблеми кои самата кралица морала да ги реши.

И покрај тоа што нејзиниот сопруг направил далеку поголем криминал, тој деновиве стои покрај својот брат Чарлс, додека на Сара и е забрането да се појави на погребот?!

Да се ​​биде жена во кралското семејство има свои предности, но и недостатоци. Товарот е огромен, а како „се справила“ некоја од споменатите дами ни кажува само колку била запознаена со она што ја чека откако ќе влезе во кралското семејство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *