April 18, 2024

Како што вели и самата, нејзината љубов кон исончаното тело станала зависност.

Солариумот е брз и лесен начин да се добие тен, но повеќето луѓе знаат колку е штетно, особено ако се користи повеќе отколку што треба.

Но, Камила Соренсен (24) најдобро знае дека некои луѓе не се грижат за предупредувачките знаци , туку се грижат само за својот физички изглед.

Како што вели и самата, нејзината љубов кон исончаното тело станала зависност. Таа на социјалната мрежа TikTok отворено зборува дека оди на солариум и не може да се замисли како целосно бела личност.

Таа неодамна објави видео во кое признава дека нејзината самодоверба вртоглаво расте кога ќе се исонча.
Нејзините видеа во кои ја покажува исончаната кожа се почесто наидуваат на бурни реакции кај луѓето . Најмногу мислат дека претерала и ќе се разболи, но и дека всушност сака да ја смени расата.

„Црниот риболов“ стана тренд во последните неколку години, а за тоа се обвинети познати личности како Рита Ора и Ким Кардашијан. „Црниот риболов“ се однесува на луѓе кои се бели, а со помош на шминка, солариуми, самопотемнување спрејови, сакаат да станат црни.

Сепак, нејзиниот тен не е единственото нешто на што луѓето се прашуваат. Имено, сите мислеа дека Камила има најмалку 40 години, а не 24 години.

Па, изгледаш одлично за 50-годишна личност – саркастично напиша еден човек. Ти си дете. Имате 24 години, а погледнете што сте направиле за себе – додал друг.

Но, судејќи по видеата кои секојдневно ги објавува, Камила не се грижи за коментарите, туку продолжува да оди во солариум и да го покажува своето исончано тело.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *