May 23, 2024

20-годишната Мексиканка Вивијан Вајз Руизвеласко, која како и секоја млада девојка сакала да излегува и да се забавува на забави, имала многу бизарна ситуација.

Имено, со оглед на тоа што е големо девојче и дека има редовни циклуси , не ѝ паднало на памет дека можеби е во друга состојба, а дури по ненадејното породување сфатила дека била бремена претходните осум и половина месеци.

Вивијан немала особено истакнат стомак, ништо не навестувало или предизвикувало сомнеж, па за малку ќе се породила среде подиумот во ноќен клуб, бидејќи дури тогаш започнале контракциите.

Таа немала труднички стомак, сè уште била со менструација и редовно вежбала – па продолжила со својот безгрижен живот се додека ненадејно не се породила на ноќно излегување во октомври 2021 година. За среќа, како што пренесува Мирор, малото девојче, кое имало и го отстраниле жолчното кесе пред една година Не пиела многу во текот на денот, па детето се родило здраво.

Вивијан, Мексиканка, почнала, како што вели, на својот роденден да чувствува силни болки во колковите и стомакот, па решила малку да одмори, но симптомите не престанале, па нејзиното момче Тонатиух Гонзалес инсистирало да ја оди во болница.

Кога пристигнале, младата жена била прегледана од гинеколог и Вивијан се присетила како била шокирана кога и кажале дека ќе се породи .

Дознав дека сум бремена кога веќе родив – рекла Вивијан, а потоа додала – Бев загрижена дали бебето е добро и што ќе правам со него бидејќи немам деца. Бев загрижена и што ќе ми треба за бебето, милион прашања…

Вивијан вели дека „умирала од болки“, а бидејќи бебето не излегувало, лекарите ја пратиле на царски рез. Неколку моменти подоцна го родила синот Матијас под анестезија, но наместо среќа почувствувала измешани емоции.

Не знам ни што почувствував кога го видов. Моето момче беше во целосен шок. Не знам што мислеше, но мораше брзо да се движи бидејќи ни требаше многу, а моравме да платиме во болница. Решававме се од ден на ден, а тој беше толку исплашен, но јас тоа го разбрав – открила таа.

Сакајќи да го сподели своето искуство, Вивијан реши да прикачи видео од своето искуство на TikTok, кое собра 17,3 милиони прегледи и 1,4 милиони лајкови. На видеото се гледа како Вивијан пие и пее додека е во клубот, заедно со разни други видеа во базен, со пријателите и нејзиното момче.

Корисниците брзо ги споделија своите реакции, а многумина споделија слични искуства.
Ова ми се случи со мојата прва ќерка, за која не знаев до денот кога се породив и секој месец добивав менструација – коментира една жена, додека друга додаде – Добредојдовте во клубот! Не знаев дека очекувам близнаци до 30-та недела од бременоста, а ги родив во 34-та недела. Многу луѓе не ми веруваа и мислеа дека тоа е невозможно или лага.

Често излегував на забави, но повеќе не пиев толку бидејќи пред една година ми го отстранија жолчното кесе. Сè уште вежбав и пливав – се беше навистина нормално – додала Вивијан. На почетокот ми беше многу тешко, бидејќи немав искуство со бебиња, но со текот на времето почнав да се прилагодувам.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *