February 23, 2024

Мама е одлична готвачка! Иако е стара, што и да зготви, секогаш си ги лижеш прстите! Таа ми кажа некои тајни за готвење што ги научила за возврат од нејзината мајка. На пример, ако додадете една или две лажички оцет во оризот, зготвениот ориз ќе стане снежно-бел и мек без зрната да се залепат! Ова буквално може да ги оживее вашите јадења, ако досега сте добивале залепена каша, а не поединечни зрна.
Еве уште кулинарски совети од мама за највкусните јадења:

-Белото вино во сосот може да се замени со 2-3 лажици шеќер растворен во малку оцет. Експериментирајте со сосови: само 1 лажичка соја сос во чорбата значително ќе го подобри вкусот на јадењето!
-За месото да биде многу меко и добро испечено, потребно е убаво да се истрие со сода бикарбона и да се стави во фрижидер неколку часа. Потоа месото треба добро да се измие со вода и да се подготви на вообичаен начин. На овој начин ќе го добиете најдобриот вкус!

-Трикот за правење највкусни палачинки: Откако ќе го подготвите тестото, потребно е да го оставите да „одмори“ еден час пред да ги испечете самите палачинки.
-Рибата нема да избледи за време на готвењето ако ја посолите 15 минути пред да ја готвите.
-За прженото месо да биде повкусно, во тавата ставете парче лимон со кората.

-Не ги фрлајте пржените парчиња храна залепени за тавата! Ова е магична состојка која го зачувува главниот вкус и арома на садот. Додадете малку вода, вино, супа или сос во тавата, внимателно одвојте го прженото од дното и со добиениот сос прелијте го главното јадење.
-Карфиолот е највкусен кога се готви во млеко. Дури и оние кои мразат карфиол ќе го сакаат овој вкус!
Кога готвите излупени моркови, додадете половина чаша сок од јаболко во водата, ќе добиете исклучително вкусен, зачинет морков!

-Додадете прстофат гранулиран шеќер или шеќер во прав за да формирате златна кора на храната во тавата. Црниот пипер и сол нема да направат да се чувствува шеќерот, а крцкавата кора е загарантирана!
-Тајната на успешната овошна пита: Посипете го тестото со презла и дури потоа додадете го овошјето. Двопечките ќе ја впијат целата вишок влага при подготовката на колачот и сокот нема да го има!
-Многу свеж леб лесно и убав се сече ако користите топол нож.

Ако ви се корисни овие кулинарски совети, не заборавајте да ги споделите со вашите најблиски! И запомнете: љубовта е клучна состојка во секој рецепт за јадење…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *