June 21, 2024

Турскиот актер Керем Бурсин е еден од најпосакуваните актери – тој е многу образован и сестран
Младиот актер Керем Бурсин стана еден од најпопуларните и најзаводливите актери во последно време.

Актерот особено му се допаднал на женскиот дел од публиката, поради неговиот физички изглед и заводливиот став. Голема слава и популарност му донесе главната улога во серијата „Тропни на мојата врата“ во која партнерка му е познатата Ханде Ерчел .

Керем и Ханде се заљубиле за време на снимањето на серијата, а набрзо започнале и врска. Тоа што се заедно во приватниот живот ги воодушеви и љубителите на серијата, а парот често снимаше во живо од снимањето на серијата.

Сепак, она што е интересно е дека Керем бил во врска со актерката Демет Оздемир , која ја оставил поради нејзината колешка Ханда.

Керем е роден на 4 јуни 1987 година во Истанбул , а поради природата на работата на неговиот татко, често се преселувал и живеел во земји како Индонезија, Шкотска, Малезија, Обединетите Арапски Емирати, Америка и многу други.

Живеејќи во различни средини, во различни делови на светот, тој стана многу разновиден. Запознал различни култури и има многу знаења од таа област. Извесно време живеел и во Тексас, каде што сè уште живеат неговите родители.

Тој е многу разновиден и покажа дека е талентиран и за музика. Имено, уште како млад тој основал рок бенд со своите пријатели, а се занимавал и со музика .

По средното училиште, тој се преселил во Бостон , каде што се запишал на колеџ. Студирал маркетинг и комуникации , а подоцна се одлучил за глума. Студиите за глума ги завршил на колеџот во Лос Анџелес.

По дипломирањето останал во Лос Анџелес каде добил бројни понуди за улоги. Две години студирал глума кај Керолин Пикман и Ерик Морис, кои важат за едни од најтешките професори по актерство, меѓу чии ученици биле познатите актери Арнолд Шварценегер и Џек Николсон .

Додека студирал, Ерем се занимавал со различни работи. Работел во теретана, каде бил задолжен за хигиена, потоа работел и како возач, келнер, а не е тајна дека еден период работел и како чистач на тоалети .

Откако решил да се врати во родниот град Истанбул, добил понуди за актерски ангажмани. Така започна неговата актерска кариера во Турција , каде набрзо стана омилен актер.

Ги доби главните улоги во сериите, а почна да снима и реклами. Стана заштитно лице на компанијата за спортска опрема „Under Armour“, со колешката Ханде се појави во реклама за чајот Липтон, додека и снимаше реклама за автомобили БМВ.

Инс, Керем и Ханде веќе не се во врска, а не е познато дали актерот моментално има некој покрај себе.

Тој неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографија со актерската легенда Антонио Бандерас .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *