May 22, 2024

Индиската актерка и поранешна мис на светот Пријанка Чопра неодамна го прослави својот 40-ти роденден, а сега папараците ја уловија на улица во лежерно издание.

Познатата индиска актерка Пријанка Чопра (40) неодамна беше фотографирана на улиците на Беверли Хилс додека се враќаше од деловен состанок, а за таа прилика ја изненади јавноста со опуштено, лежерно издание во кое ретко имаме можност да ја видиме.

Таа се појави во фармерки со директен крој, кошула со пруги, бели патики, додека на лицето немаше ниту грам шминка , додека косата и беше некако неуредна врзана во пунџа.

Можеби Пријанка во ова издание не наликува на жената која во 2000 година ја освои титулата Мис на светот и беше прогласена за најубава жена на светот, не можеме да негираме дека изгледа негувано и младешко, а јасно е зошто се трансформира во убавица со мала помош од шминкер.

Како што истакна, научила да се сака целосно, иако веќе две децении важи за една од најубавите жени на планетата.

„Порано, секогаш чувствував притисок да изгледам на одреден начин. Целиот мој живот ме воспитуваа со нереални стандарди за убавина – сите сме. Растејќи верував дека сè мора да биде совршено, дека морам да бидам слаба и да носам одредена големина.

Во подкастот „VS Voices“, Чопра еднаш се присети на „темната фаза“ од нејзиниот живот откако во 30-тите се здебели неколку килограми, а потоа се соочи со остри критики.

“Ги изедов емоциите. Телото почна да ми се менува, влегов во 30-тите. Поминав низ голема борба бидејќи на интернет добивав навреди како: “Изгледаш поинаку”, “Старeeш” и многу други слични работи.

Тоа направи неред во мојата глава. Очигледно, пораснав во индустрија каде што имав толку тесен поглед на обликот на моето тело, каква е мојата фигура или какви се моите мерења. Во моите 20-ти мислев дека тоа е нормално“. , објасни оваа 40-годишна жена.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *