July 19, 2024

Брчките и опуштената кожа дефинитивно не се најпривлечните работи, па затоа се повеќе луѓе се одлучуваат за третмани со ботокс и филери, но дека не можат да постигнат половина добар резултат од природата, докажала 90-годишата жена која реши да ја сподели тајната на младешкиот изглед и навистина изгледа младешки.

Фитнес ентузијастот Далис Барнет Радке сподели видео од нејзината 90-годишна мајка на TikTok, прашувајќи ја за нејзиниот здрав начин на живот.

90-годишната жена откри дека сè уште вежба секојдневно и има многу едноставен режим кој и дава младешки сјај на нејзината кожа. Рутината за нега на кожата на жената ги шокираше луѓето – тоа не е ништо друго освен сапун, вода за миење и лосион за лице. Додала и дека едноставно е просечна поради нејзината генетика.

После тоа, таа призна дека рутината и е исклучително важна, бидејќи нејзината мајка починала на 82-годишна возраст. Таа објасни дека почнала да оди во теретана во шеесеттите години и рече:

Нешто во мене ми кажува дека се чувствувам подобро кога се движам. Таа откри дека нејзината рутина во теретана вклучува „барем час и половина, можеби малку повеќе“ вежбање. Таа прво се истегнува, а потоа крева тегови и трча на лента за трчање.

Повеќето од следбениците биле фасцинирани бидејќи оваа жена не користи прескапи креми, ниту пак имала интервенции.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *