May 18, 2024

Еден од најпознатите пијалоци се прави во три чекори?

Кока Кола е пијалок кој е популарен во целиот свет. Лена Гришко реши да го сподели својот рецепт за правење на овој пијалок кој е поздрав и повкусен од оригиналот.

Тиктокерка, која се издвојува од останатите по своите рецепти , сега ја предложи својата верзија на кола, за која користеше изненадувачки состојки. Таа на својот канал објави видео во кое го дава рецептот за „здрава кола“. Нема да погодите што додаде во пијалокот во нејзиниот мистериозен рецепт.

Диеталната кока-кола на оваа тиктокерка многу лесно се прави. Потребно е во чаша да се преливаат три лажички засладувач – ксилитол, да се додаде малку оцет балсамико и многу коцки мраз.

На крајот, прелијте се со газирана вода и добро измешајте додека не се растворат сите состојки.
„Морав да го тестирам“, додава таа и го пробува пијалокот. „Знаете што, има навистина добар вкус“, додаде таа.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *