May 21, 2024

Никол Мичел Марфи изгледа неверојатно! И покрај тоа што родила пет деца, бременоста не оставила трага на нејзиното тело.

„ Никол Мичел Марфи изгледа неверојатно“, може да се слушне секогаш кога поранешната манекенка и поранешна сопруга на актерот Еди Марфи ќе се појави во јавноста.

Никол Марфи изгледа сензационално на новите фотографии . Пред да ужива во шопинг, таа ја напушти теретаната во летна спортска гарнитура.

Кој би помислил дека Никол Марфи има 54 години? Со ова таа откри како ја одржува витката линија. Таа има пет деца со Еди Марфи , но тоа не ја спречува да се посвети на тренинзите.

“Кога првпат се породив, не ни помислував на тренинзи. Не одев во теретана, бидејќи моето тело воопшто не беше променето”, рекла еднаш Никол.

Вежбањето е во голема мера одговорно за нејзиниот изглед. „По втората бременост, килограмите се натрупаа и знаев дека морам да почнам да вежбам ако сакам да изгледам добро“, продолжила Никол, која оди во теретана пет или шест пати неделно, каде што комбинира кардио со тренинг за сила.

„Секој може да одвои по еден час дневно за тренинг, нема оправдувања. Можете да вежбате и дома“, вели таа.

Кога станува збор за исхраната, Никол најмногу јаде храна богата со протеини и растителни влакна, додека количината на слатки и јаглехидрати ја сведува на минимум. Вели дека и е важно да биде од витално значење за да може да си игра со внуците.

Дисциплината и грижата за себе дадоа фантастични резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *