May 21, 2024

Списокот е составен од многу популарна тик токерка! На почетокот на оваа година таа стана вирална кога на своите следбеници им ги покажа стотиците шишиња парфем што ги има во својата колекција. А тоа видео го погледнале речиси 4 милиони луѓе!

Имено, според нејзиното мислење, три женски парфеми ги соборуваат мажите од нозе. Мора да бидете многу внимателни при изборот на идеалниот мирис за вас, бидејќи тој е ваш личен печат!

Добро познат факт е дека еден парфем нема да мириса исто на двајца луѓе, без разлика колку се слични, бидејќи секој од нас има единствена хемија на телото.

Покрај тоа, мирисот има, можеби, пресудна улога во заведувањето! Затоа би било добро да ги изберете оние кои се подолготрајни, но и да знаете кои ноти најмногу ги привлекуваат мажите.

(Black opium) Црн опиум, YSL На прво место е Black Opium од Ив Сен Лоран. Овој парфем има основни ноти на кафе и пачули кои го надополнуваат полесниот мирис на круша и мандарина. Миленик е на многу девојки.

(Good girl)Добра девојка, Каролина Херера. Друг парфем нагласен од овој обожавател на скапи мириси не е толку популарен како Black Opium. Станува збор за мирисот на њујоршката модна куќа Каролина Херера. Нивниот парфем Good Girl има ноти на бобинки и јасмин со дрвенест подтон. А она што го прави посебен е прекрасно дизајнираното шише.

(Sweet Like Candy) Слатка како Кенди, Аријана Гранде. Третиот парфем пофален во видеото е Sweet Like Candy, мирисот на Аријана Гранде. Горните ноти се капина, круша и бергамот, додека основните ноти се ванила и кашмир.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *