June 25, 2024

Поранешната портпаролка на Белата куќа реши да сподели со светот што видела и слушнала додека работела со Трамп. И доаѓа земјотрес!

За време на претседателската кампања, но и откако стана 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп се соочи со бројни обвинувања за неверство и секsiзам. Се чини дека и по заминувањето на Трамп од Белата куќа, приказните за неговото недолично однесување нема да престанат.

Стефани Гришам , поранешна портпаролка на Белата куќа и шефица на кабинетот на поранешната прва дама на Америка , Меланија Трамп , наскоро ќе ја објави книгата I’ll Take Your Questions Now во која презентира бројни детали непознати за јавноста за поранешната претседателот и неговата сопруга.
Таа, меѓу другото, тврди дека Доналд Трамп бил опседнат со неименувана жена која работела во неговиот тим за односи со медиумите. Наводно, тој морал постојано да знае каде таа се наоѓа.
Очигледно, неговата сопруга Меланија била свесна за се, а откако поrnо ѕвездата Сторми Даниелс излезе во јавноста дека има афера со Трамп во деновите откако Меланија го роди синот Барон, тогашната прва дама јавно поддржана, „казнет зад сцената“.

Гришам пишува и дека тогаш доживеала професионален кошмар: Трамп ја поканил да опише како секакви вулгарности ,кои ќе ги опише подетално во новата книга.

Доналд Трамп, наводно, врие од гнев поради претстојното објавување на книгата, а тој за Си-Ен-Ен изјави дека Гришам „бил платен од радикално левичарска издавачка куќа да кажува грди и невистинити работи за него“ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *