July 18, 2024

Совршен подарок на природата спакуван во една намирница.
Јелена и Новак Ѓоковиќ со задоволство зборуваат за диетата која ја следат со години. Новак напиша и книга за тоа, додека Јелена јавно проговори како токму оваа диета придонела за изострување на сетилата и поврзување на умот и телото.

Двајцата се вегетаријанци, но со задоволство им послужуваат и оброци полни со житарки и зеленчук на децата. Велат дека Стефан сака да јаде компири, а месо јаде кога за него се грижат бабите.

Зрното што постојано го користат во своето мени е киноа. Киноата се нарекува „злато на Инките“ и „кралица на семињата“. Античките цивилизации ја сметале оваа житарка за свето растение . Покрај тоа што киноата им овозможи на луѓето да останат живи дури и во време на војна, ова зрно може да донесе многу придобивки за телото.

Придобивките од киноа. Киноата содржи големи количини на протеини , поради што може да се натпреварува со производите од животинско потекло. Богата е со витамин Е, Ц, калиум, разни минерали, амино киселини и есенцијални масла.

Народната медицина користи киноа за лекување гихт , тумори, хемороиди и ишијас. Чајот од киноа може да се користи за дезинфекција на устата и непцата, а има и смирувачко дејство, па затоа се користи за лекување на депресија и нервоза.

Ако страдате од кашлица или настинка , киноата може да ги смири овие симптоми. Киноата има висока содржина на амино киселини и протеини, како и отсуство на глутен.

Ова растение се користи како лаксатив и има моќ да лекува хроничен запек. Киноата е одлична замена за месото . Ако постите или вегетаријанец, погрижете се да вклучите киноа во вашата исхрана. Киноата е богата со влакна, кои се неопходни за правилно функционирање на цревата.

Народната медицина ја користи киноата и за лекување на кожни болести, ревматизам , а поради високата содржина на калиум поволно делува на кардиоваскуларниот систем.

Киноата како кулинарско чудо. Вегетаријанците знаат за што зборуваме кога велиме дека киноата е вистинско кулинарско чудо. Ако се додаде во зелка, компири или друг зеленчук, ќе почувствувате полнота на вкус што може да се добие само со готвење месо. Корисните својства се манифестираат и во присуство на витамини и амино киселини кои го подобруваат метаболизмот, го чистат организмот и ја нормализираат неговата функција. Бидејќи киноата нема специфичен мирис, во јадењата се додаваат лук и кромид, како и други зачини.

Рецепти. Зеленчук со киноа. Потребни ви се: 200 гр киноа, 200 гр карфиол, 200 гр брокула, 200 моркови, 1 главица кромид, 1 чешне лук, зачини, сол и бибер.
Подготовка : Киноата се вари во вода околу 15 минути. Карфиолот и брокулата исечкајте ги. Во тава со малку масло продинстајте ги кромидот и ренданиот морков, а потоа додадете ги карфиолот и брокулата. Сè заедно динстајте 10 минути, а потоа во оваа смеса додадете процедена киноа, зачини, сол и бибер.

Песто со киноа. Потребно: 200 грама рукола, китка свеж магдонос, 100 мл маслиново масло, 100 грама семки од тиква, 200 грама варена киноа.
Потребно : Руколата и магдоносот изматете ги во блендер, додадете масло, семки од тиква и сол и измешајте сè додека не се претвори во мазна смеса. Во пестото додадете киноа и уживајте во необичниот вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *