April 18, 2024

Па што ако е три пати подебелa ?! Ја обожавам жена ми.
Медицинската сестра Британи Џекс се забавува со години, но набрзо се откажала од љубовта кога сфатила дека повеќето партнери или ја напуштаат или ја тераат да држи диета. Но, оваа 24-годишна девојка на крајот го пронашла мажот на својот живот во својот врсник Мет Монтгомери, фитнес тренер кој е двојно послаб од неа!

Британците и Мет се споија преку Фејсбук во август 2020 година, а парот веднаш „кликна“. И двајцата велат дека тоа било љубов на прв поглед, а набрзо се вериле и пркосејќи им на осудата и исмевањето на околината поради очигледната разлика меѓу нив.

Дека нивната љубов е навистина силна докажува и фактот што нивното семејство се прошири за уште еден член – парот доби бебе!

Од моментот кога се запознавме – се закасавме. Отпрвин малку се двоумев, бев во врски каде што момците ми велеа дека ќе ме остават ако не почнам да држам диета или да се обидам да ослабам. Тоа влијаеше на мојата самодоверба и во еден момент навистина се обидував.

Но, тогаш сфатив дека ако го направам тоа, повеќе нема да се сакам себеси и ќе сметам како да ги задоволувам туѓите перцепции за убавината. Не бев сигурна дали некогаш ќе најдам некој кој навистина ме сака таква каква што сум, но откако го запознав Мет – не можев да бидам посреќна – изјави оваа Канаѓанка за медиумите.

Мет истакнал дека веднаш го привлекла британската самодоверба и позитивната порака за телото, како и дека неговите претходни врски со слабите девојки секогаш биле полни со проблеми поради нивната несигурност.

Бев во врски со слаби жени и тие воопшто не беа задоволни со себе. Тие не беа позитивни и постојано чувствуваа дека треба да променат нешто во себе или на себе и тоа ме нервираше. Кога ја запознав Брит, таа беше толку самоуверена во своето тело, ми се допадна – не сака да менува ништо, а јас никогаш не би го барал тоа од неа.

Ја сакам и храната, па плус е тоа што не се грижам колку калории ќе внесе или дали е на диета. Сакам само да јаде што сака и да биде среќна – истакна овој млад човек.

И покрај совршената врска, парот се соочува со негативност на интернет, каде добива навреди, грди коментари и лажно добронамерни совети дека не се еден за друг.

Забележав дека луѓето зјапаат во нас на улица, но сепак повеќето навреди ги добивме на интернет. Луѓето постојано коментираат на Инстаграм и истакнуваат дека не сум доволно голем за неа – вели Мет.

Тој ги отфрли ваквите обвинувања и нагласи дека тоа што се од различни материјали и големини не ги спречува да бидат сакани и привлечени.

Би сакал односи во кои партнерите од различни устави се почести и поприфатливи. Дефинитивно постои заблуда дека дебела и слаба личност не може да биде соодветно интимна или да основа семејство заедно. Никогаш не сме имале проблем со тоа, и пресреќни сме што се запознавме – заклучила Британи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *