July 13, 2024

Девојката основала семејство со бездомник кој го запознала пред продавница, што станало крајно необично во ерата на апликациите за запознавање.

Имено, Јасмин излегувала од супермаркетот, а бездомникот и се понудил да и помогне да ги носи кесите.
Таа му понудила пари, но мажот одбил и го замолил да и помогне да ги носи.

Јасмин и Меколи Марче се свршија и откако Меколи „стави нови заби и си ја избричи брадата“, на крајот се венчаа и добија две деца. Нивната љубовна приказна стана хит на социјалните мрежи, особено на TikTok.

Еден ден сретнав бездомник покрај продавницата. Му понудив пари, но тој одби да прифати. Влегов во супермаркетот за намирници, но не можев да престанам да мислам на него. Излегов надвор и го прашав дали сè уште можам да му помогнам некако, но тој рече не.

Ме праша дали ми треба помош да ги носи кесите до таксито што ме чекаше. Реков да. Го прашав дали сака да му донесам нешто за јадење. Нему му беше непријатно, но одговори потврдно, па заедно излеговме на вечера – изјави Јасмин за „Дејли стар“.

Тој тврди дека долго време разговарале за неговиот живот. Јасмина решила да му купи мобилен телефон за да можат да останат во контакт.

Благодарен што Јасмина му покажа таква дарежливост, Меколи и напиша порака: „Ми го разубави денот, многу ти благодарам за се, неверојатна си. Не можам да престанам да мислам на тебе“. Таа одговори: „Не мора да се заблагодариш, ниту јас не можам да те извадам од глава“.

Тогаш Јасмин го праша дали може да го однесе на ручек. Повторно излегле заедно, а после ручекот завршиле кај неа.
Му донесов нова облека и му кажав дека може да преноќи, но на крајот остана многу подолго од една ноќ. Веднаш се заљубивме. Знаев дека тој е вистинскиот човек за мене. Беше толку добар и фин – вели Јасмин.

Му купив нова облека, ги изми забите и се избричи и најде многу добра работа. Оттогаш не сме се разделиле – рекла таа.

Тие ја споделија својата приказна на TikTok, добија многу позитивни коментари и поддршка.
„Убава“, „Ти си вистински ангел, двајцата сте прекрасни и се заслужувате еден со друг“, „Плачам“ се само дел од прекрасните коментари кои ги даде оваа двојка. Се свршија, а потоа се венчаа и добија две деца.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *