April 18, 2024

Џери Хол го направи невозможното: најде замена за славниот Мик Џегер! Таа замена дојде во форма на брутално богатиот Руперт Мардок. Можеби е 25 години постар од неа, но …

Поранешниот модел и актерка Џери Хол го привлекува вниманието со својот животен стил уште од нејзините почетоци во светот на шоу-бизнисот. Можеби најмногу со бракот со легендарниот рокер и фронтмен на Ролинг Стоунс, Мик Џегер , а денес со брак со медиумскиот магнат Руперт Мардок , кој е 25 години постар од неа.

Имено, во 1980 година била со тогаш оженетиот американски тајкун Роберт Сангстер, за да му се одмазди на Мајк за една од измамите.

„Имав афера со Роберт, но Мик ме молеше да се вратам кај него. Мислев дека ќе се промени во одреден момент , но тој никогаш не го стори тоа. Неговите постапки со другите жени беа прилично гадни, но тоа беше единственото нешто што ме нервираше. за него“, изјави таа во едно интервју.

Но, освен Мик и сега Руперт, свој белег на нејзиниот љубовен живот оставија уметникот Енди Ворхол , историчарот Адам Замојски, основачот на Мајкрософт Пол Ален, продуцентот Џорџ Во, играчот на крикет Шејн Варна и претприемачот Ворвик Хемсли.

Од нејзината младешка убавина остана малку, но Џери денес не е оптоварена со изгледот, туку ужива во животот и љубовта што ги наоѓала во старите времиња.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *