May 18, 2024

Вкусен е како да се готви со часови,а многу брзо се подготвува.

Состојки:Една главица слатка зелка, една главица кромид,700 гр свински врат (може и било кое друго месо),еден голем морков,пет чешниња лук,суви зачини јаглика, пиперка, бибер, вегета,четири чаши топла вода (кога се динста месото),три лажици маслиново масло и пет лажици кечап.
Подготовка:

Во маслиново масло ставете сечкан кромид, посолете малку и додадетево прстени исечкан морков. Оставете да се крчка на тивок оган.
Додека се крчкаат кромидот и морковот месото исечкајте го на коцки и додадете го во шерпата со кромидот и морковот. Веднаш додадете суви зачини и ситно изрендан лук и малку вегета. Оставете го да се крчка, па прелијте со водата. Повторете го процесот на додавање вода додека месото не омекне.
Кога месото ќе омекне, ќе добиете вистинска чорба !!! Сега убаво зачинете го со вегета или што и да сакате. Нека се крчка.

Додека месото се крчка, зелката измијте ја, па исечкајте ја на парчиња-листови, не знам како да ја наречам, големината што ја сакате. Кој сака нека ја исецка поситно.
Веднаш по сечењето, постепено додавајте ја зелката во месото, па промешајте сè додека не ја додадете целата зелка… Мешајте нежно со процесор за храна, на тивок оган, динстајќи ја зелката одоздола нагоре, т.е. без мешање во круг…

Оставете ја зелката да ја ослободи водата, а кога ќе се свари, омекне, тргнете ја од оган и додадете уште зачини – Вегета или сол, бибер, пипер, кечап.
Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *