July 18, 2024

Бездомникот од Шпанија го доби прекарот „Џорџ Клуни“ откако локален фризер го претвори во елегантен „хипстер“, а потоа објави видео од трансформацијата.

Хозе Антонио (57) е на улиците на Мајорка 25 години пред еден фризерски салон да одлучи да му ја бојадиса и скрати косата и да му ја скрати брадата, давајќи му сосема нов имиџ .

Видеото за неговата трансформација беше направено во 2015 година, но беше објавено 18 месеци подоцна, по што стана вирално.

На почетокот можете да видите како фризерот ја потстрижува сивата коса и брадата со машинка, потоа ја исфарбаја во црна боја, а потоа ги дотераа и најмалите детали како веѓите. На крајот, Хозе Антонио добива и нова облека која се вклопува со неговата сосема поинаква фризура.

Најемотивниот момент беше неговата реакција кога со неверување се погледна во огледало и плачеше од среќа.

Не се препознавам“, кратко рече тој. Кога се собра Жозе, рече дека толку многу се променил што едноставно не е тој.
Нема да ме препознаат во маало, ти гарантирам. Никој нема да ме препознае – рекол возбудено, пренесува Објектив.

На крајот од краткото видео е прикажано како ентузијастичниот Шпанец си оди по својот крај, додека луѓето му приоѓаат и му се восхитуваат на неговиот нов имиџ.

Пократка верзија на видеото денеска беше повторно објавена на Твитер и за кратко време собра повеќе од 2,7 милиони прегледи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *