May 17, 2024

Грашокот со свинско месо и компири, печен во рерна некогаш бил составен дел од српската трпеза.

Сепак, и денес многу семејства го подготвуваат на овој начин, а ние ви пренесуваме малку подобрен рецепт.

Потребни состојки:Компоненти,свинско месо 600 гр,масло 6 лажици,компири 800 гр,грашок 400 гр,кромид 2 глави,морков 2 и чаша пиво.Рузмарин,мелен црвен пипер 1 лажиче,брашно 1 лажица масло,сув зачин 1 лажица масло,бибер по вкус,лук 1 глава,сушена лута пиперка 1 и магдонос.
ПОДГОТОВКА:

Месото исечкајте го на залаци и пропржете го во загреаната маст. Повремено додавајте малку пиво да омекне.
Додадете ситно сечкан кромид, моркови исечени на кришки и компири исечкани на коцки по ред, а по секоја додадена состојка пржете 3-4 минути. Додадете брашно, кратко пропржете, додадете пипер и на крај грашок.

Измешајте го садот и истурете топла вода колку да ја покрие храната. Додадете сув зачин, рузмарин, бибер и сол по вкус, измешајте.

Добро измијте ја главата на лукот, а потоа со нож направете засеци на брадата и ставете го во садот. Додадете лути суви пиперки.
Садот се става во загреана рерна на 180 степени и се пече додека не биде готов. На крај, садот посипете го со ситно сечканиот магдонос.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *