July 14, 2024

Научете како да готвите како баби или мајки со одлични трикови.
Ако мајка ти или баба ти ве научиле да готвиш, тогаш сигурно пренеле некои кулинарски тајни кои само тие ги знаат.

Можеби во меѓувреме сте научиле нешто ново. Секоја добра домаќинка има свои мали трикови кои ја прават вистински магионичар во кујната. Сега споделуваме со вас уште неколку фантастични совети кои многу ќе ви помогнат и ќе ги подобрат вашите кулинарски вештини.
Научете како да го подобрите вкусот на месото, компирот, како да готвите тестенините, но и спанаќот, како и многу други практични совети. Откриени тајни кои се пренесувале од генерација на генерација.

За печеното месо да биде помеко, половина час пред да го извадите од рерна, сипете коњак, вино или пиво. Исто така, ако месото ви стои во фрижидер ден-два, задолжително премачкајте го со маслиново масло за да нема непријатен мирис. Додека печете нешто, обидете се што помалку да ја отворате рерната, бидејќи само еден отвор ја намалува топлината за 20%.
Компирите се посипуваат со брашно пред да се пржат да добијат убава кора.

Доколку немате павлака за згуснување на сосот или супата, добра замена е мешавината од путер и млеко.
При варењето на тестенините додадете ги веднаш штом водата ќе почне да врие.За пржените десерти да не впијат многу маснотии, во тестото додајте 1-2 лажици рум и коњак.
За ќофтињата и кифличките да бидат повкусни, на меленото месо задолжително додајте ги изматените белки на крајот.

Зеленчукот се готви во топла вода. Исклучок се компирите и гравот, кои се ставаат во шерпа додека водата е сеуште ладна.
Посната супа ќе добие благ лут вкус ако на неа додадете малку бело вино пред да ја послужите.
За да биде позабележителна аромата на лимонот, попарете го со топла вода.Посипете ја кората со гриз и лиснатото тесто нема да се распадне додека правите пити или нешто друго.
Аромата на кромидот, морковот, јагликата и целерот ќе се зачува ако прво ги испржите во тава, па дури потоа ги додадете во садот.
Ако зеленчукот ви е збрчкан и сакате да му ја вратите свежината, ставете го во сад, истурете две шолји вода и една лажица оцет.

Кога варите компири, додадете една лажица маснотии во водата. Така ќе ги спречите да се преварат, а и полесно ќе ги лупите.
Кога готвите грав, додадете прстофат сода бикарбона и малку масло во водата – вака побрзо ќе се свари. Додадете сол кога ќе ја истурите првата вода.
Гответе го спанаќот без капак за да остане зелен.

Свежи зелени зачини се посипуваат само кога ќе го тргнете садот од оган – така ќе ја зачувате нивната свежина, корисни состојки и арома.
Оризот ќе биде побел ако во водата додадете неколку капки сок од лимон.Исечената половина од кромидот ќе остане свеж, ако од внатрешната страна ја премачкате со путер.

Котлетите ќе бидат помеки ако по печењето ги наредите еден врз друг со парче путер помеѓу нив и ги оставите 15 минути во сад со капак.
Палачинките ќе се испечат многу побрзо ако ја оставите смесата да отстои.Свежото сирење притиснете го низ сито пред употреба за да добиете покомпактна маса.

Сокот од печените овошни колачи нема да истече од тестото ако тестото го посипете со гриз или презла пред печењето.
Пецивото или лебот од вчера натопете го со малку вода и оставете го во загреана рерна неколку минути – ќе стане крцкаво како да е свежо.За добро да порасне колачот со бисквити, пред да се пече, залепете една макарони во средината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *