May 21, 2024

Јајцата се секако една од најпопуларните намирници во светот, па не е чудно што трикот со јајца го погледнале дури пет милиони луѓе на интернет!

Иако сите ги подготвуваме на неколку вообичаени начини – пржени или варени, или јајце на око , матени јајца, варени јајца … има и други, позабавни начини.

Се што треба да направите е да истурете јајце во тавата, подигнете ја тавата од топлата основа.

Кога белките малку ќе се испржат, ставете ги жолчките на средина, па додајте го маслото околу белките и покријте за да се создаде дополнителна кора. Потоа додадете ги зачините.

Ова го полуде интернетот кога рецептот беше споделен на Тик Ток.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *