June 23, 2024

Ако сакате меки, меки и миризливи крофни, денес имаме нешто посебно за вас! Благодарение на овој рецепт можете многу брзо и лесно да направите крофни. Резултатот е прекрасен, мек и неверојатно вкусен. Покрај тоа, количината е доволна за да го нахраните не само вашето семејство туку и соседите! Еве го рецептот за најлесните и највкусните домашни крофни:

Врвни домашни крофни
Производи: 2 јајца; 500 мл свежо млеко; 125 гр путер (може да се замени со маргарин); Половина чаша топла вода; 11 g (1 пакување) сув квасец; 1,5 лажиче сол; Земете доволно брашно тестото да не ви се залепи за раце, но и да не биде премногу тврдо; 2 супени лажици. л + 1 лажиче. шеќер.

Подготовка:
Од оваа количина на состојки се добиваат 40 крофни. Можете да земете половина од големината на сите производи.
Истурете млеко во водата и малку загрејте. Потоа истурете го шеќерот внатре и растворете го квасецот. Промешајте и оставете 15 минути да се активира квасецот.
Потоа додадете ги јајцата, мекиот путер (можете да го стопите) и солта. По желба можете да додадете и малку ванила доколку ја сакате нејзината арома. Сè добро изматете со жица за матење.

Потоа во делови се додава брашното и прво се замесува тесто со лажица, па се префрла на праг и се меси со рака додавајќи го преостанатото брашно.
Тестото треба да биде средно меко. Ставете го во сад и покријте го со крпа. Оставете час и половина да нарасне (треба да се удвои). Но, можеби еден час е доволен ако е потопло.

Расукајте го тестото во слој дебел еден сантиметар. Со помош на шолја или калап (во зависност од големината на крофните што ги сакате), исечете кругови. Оставете ги малку да нараснат.

Во тавата сипете доволно масло (во него треба да пливаат крофни) и добро загрејте. Пржете ги крофните од двете страни додека не поруменат. Готовите крофни ставете ги во чинија покриена со неколку слоеви хартија за домаќинство.
Крофните можете да ги наполните по желба (со џем, крем, чоколадна паста и сл.) со помош на шприц.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *