June 19, 2024

Неопходно е: Парчиња пилешко бело месо , 2 парчиња сува сланина, 100 гр павлака, листови кашкавал, 1 лажица намаз со сирење, 3 чешниња лук, 200 мл млеко, 100 мл вода, 1 лажица брашно, сув зачин оригано..лист магдонос, мелен пипер, по желба издробена лута пиперка 50 мл масло

Подготовка: Сланина исечкана на коцки. Намачкајте ја тавата со масло и пропржете ја сланината додека не се згусне и порумени.

Додадете го месото во исечените филети. Додадете малку вода и динстајте додека не омекне, па печете од двете страни. Извадете го месото и додадете го остатокот од маслото во шерпата, додадете брашно и издробениот лук за да добие крем боја.

Додадете млеко и вода и измешајте да не изгори, додадете павлака и сирење, додадете во сосот и изедначете. Додадете сув зачин, мелен пипер и оригано и вратете го на шпорет. Додадете го месото и динстајте на многу тивок оган две минути.

Кон крајот додадете 2-3 листови кашкавал да се растопат. Посипете со ситно сечкани листови магдонос или по желба искршени лути пиперки. .Уживајте во фантастичниот вкус.. НА ЗДРАВЈЕ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *