May 16, 2024

Шон Најланд неодамна стана вирален на TikTok, кога покажа видео од реакцијата на неговата поранешна партнерка и мајка на неговото дете на роденденското изненадување што и го приреди.

Двојката беа заедно седум години и го имаат тригодишниот син Лео – но откако се обидоа да ја остварат нивната врска, раскинаа во април оваа година.

На видеото на TikTok, кое собра 4,3 милиони прегледи, Шон може да се види како и фрла на Кет (31), комплет клучеви.
„Зошто ми го даваш ова? Денес ти е роденден, сакам да го имаш најдобриот роденден досега. И, види, знам дека веќе не сме заедно, но јас сум толку горд на тебе, ти си најдобрата мајка досега, па направив нешто за тебе. Се јавив во банка, ја вратив целата хипотека. Оваа куќа сега ти припаѓа тебе“, рече Шон.

Секако, Кет останала скептична, сомневајќи се дека Шон се пошегувал со неа.
Ти ветувам, оваа куќа ти припаѓа тебе. Ја повикав банката, се исплати се, ти ја поседуваш оваа куќа“, ја увери Шон.

Неговите следачи беа изненадени како Кејт, но ги пофалија постапките на младиот човек. Но, многумина се прашуваа зошто Шон би направил такво нешто, со оглед на тоа што тој и Кет повеќе не се заедно, што доведе до серија последователни клипови.

„На крајот на денот, мојата поранешна девојка ми го даде најдобриот подарок што секој маж може да го побара, носејќи го Лео на овој свет и знам дека и беше тешко на Кет да се обиде да го живее истиот начин на живот како што живеевме заедно, но сама.

Искрено, уште се тресам. „Толку сум благодарен што имав среќа да можам да го направам ова, не само за Кејт, туку и за моето бебе, за да има покрив над главата до крајот на својот живот“, рече Шон во друго видео.

Тој објасни дека тој и Кет поминале седум години заедно и дека имале долга историја, па „тешко го прифатил“ крајот на врската. Откако се договориле дека „работите не функционираат“, решиле да се разделат на почетокот на годинава, но останале да живеат заедно во куќата и да видат дали можат да ги поправат работите.

„Но, работите не се подобрија и на крајот се преселив во април. Останавме во добри односи и сега сме пријатели. Бев целосно скршен. Морав да се погрижам таа и Лео да бидат безбедни, многу ми е мило што имав среќа да го направам ова“, заклучил Шон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *