May 16, 2024

Трендот на вечна младост опасно зема замав. Жените станаа опседнати со возраста, стареењето и одржувањето на младешки изглед . Се повеќе дами на социјалните мрежи покажуваат колку се пркосни со години .

Една од нив е Норма Вилијамс , која вели дека стареењето е само состојба на умот. Таа има повеќе од 70 години , но тоа не и се гледа на лицето и телото, бидејќи Норма изгледа како девојче.

Норма не само што изгледа младо , туку така се однесува. Еден ден решила да го напушти дождливиот Лондон и да го продолжи животот во сончевата и среќна Италија. Таа вели дека сега се чувствува многу подобро и дека понекогаш има впечаток дека има 20, а не 70 години.

Но, како Норма успеа да одолее низ годините? Таа вели дека цел живот се хранела здраво и дека вежбала.

Започнала да тренира кога имала 20 години и оттогаш секојдневно се труди многу да оди и да си обезбеди урамнотежена исхрана. Нејзиниот појадок се состои од две капучина и малку леб ; банана или портокал или некое друго сезонско овошје.

За вечера, Норма јаде зеленчук со протеини: моркови, брокула, грав, печурки со соја сос, маслиново масло, семки, боровинки или чипс од јаткасти плодови.

Нејзиното омилено јадење се шпагети со маслиново масло, кои ги додава во целата храна.
Помеѓу оброците, таа често јаде темно чоколадо, салата со грчки јогурт, мед и јаткасти плодови.
Клучот за успехот на вашата омилена актерка: Лесен начин да изгледате младешки!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *