June 25, 2024

Бритни Черч го роди своето прво дете само шест дена откако го прослави својот 16-ти роденден, а од тој момент децата само пристигаа.

Со првиот сопруг имала четири деца , а потоа се развеле во 2010 година. По разводот била претпазлива, но во 2012 година, како што вели, неочекувано забременила.

Таа помина три години одгледувајќи шест деца сама, сè до 2014 година, кога го запозна нејзиниот сегашен сопруг Крис , со кој имаше уште шест деца.

Пред две години родила тројки, а пред една година и најмалото дете. Таа поминала вкупно 88 месеци бремена или седум години и четири месеци од животот.

“Не уживам толку во бременоста, но би го направил истото кога би требало. Многу ги сакам моите деца”, рекла оваа Американка.

Бритни и Крис трошат многу пари бидејќи семејството јаде пет кутии житарки, пие 66 тетрапакувања млеко и консумира 600 пелени за само седум дена.

И покрај тоа што мислат луѓето, мојот живот не е хаотичен и не морам да се потпирам на финансиска помош за да го прехранам семејството. „Луѓето имаат толку многу заблуди за нас кои едноставно не се вистинити“, изјави таа претходно за Cafe Mom.

Иако порано сакаше уште деца, сега направи пауза. Признава дека е тешко да се подигнат четири деца помлади од три години.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *