July 13, 2024

Легендарниот Мајкл Кејн е виден пред неколку недели со сопругата Шакира Бекш на вечера во ресторанот Скотс во Лондон. Ова е негово прво појавување во јавноста по операцијата, а при влегувањето во ресторанот се видело дека непознато машко лице му помага.

Двојката е во брак 49 години, а актерот кој зад себе има неверојатна кариера, се заљубил во поранешната манекенка на прв поглед. Имено, тој во 1971 година гледал реклама за кафе во која ја забележал Шакира.

Бев со пријател дома и гледавме телевизија кога прикажаа реклама за кафе од Бразил. Видов девојка која беше на огласот и му реков на пријател: „Ова е жена за мене, утре патувам за Бразил да ја најдам“, откри Мајкл.

Двојниот оскаровец потоа отишол во ноќен клуб и таму запознал пријател, му кажал каде патува и го поканил да оди со него. Тој му објаснил се, а потоа сфатиле неверојатна случајност.

Ми кажа дека работел во таа компанија за кафе. Го прашав дали може да ми помогне да ја најдам кога пристигнав во Бразил, а тој ми рече: Таа не е Бразилка, таа е Индијка, живее на неколку блокови од тука – вели Кејн.

Актерот често истакнува колку сопругата му го променила животот: Без неа, одамна ќе бев мртов . Веројатно ќе се опијанев до смрт. Тој тврди дека пиел по едно шише вотка дневно и пушел по неколку кутии цигари дневно, а Шакира го смирувала и ги прекинала лошите навики. Тој вели дека таа му дала мотив да остане трезен и здрав.

Таа е моја десна рака, човек од доверба и и кажувам се. Бев славен кога ја запознав, но без неа немаше да стигнам толку далеку – нагласи актерот, додавајќи дека во својата долгогодишна актерска кариера често бил опкружен со убави жени, но никогаш немал желба да ја изневерува сопругата. прв пат ја виде најубавата.

Никогаш не сум бил во искушение да скршнам и да ја измамам. Некои од моите колеги тврдат дека изневерувањето на сетот не се брои, но јас никогаш не се согласував со тоа и секогаш ја носам сопругата на снимање – објасни Кејн и додаде:

За почеток типично кога снимате филмови е одењето на различни локации, со многу убави актерки, а вие сте во брак. Вие самите знаете што може да се случи. Британскиот актер, кој има одиграно повеќе од 100 филмски улоги и ги освои сите важни награди, се пофали дека неговиот брак е феноменален, а ја откри и тајната на неговиот успех.

Тајната на успешен брак е во две бањи. Никогаш не сакате да ја делите бањата со жена или да завршите во агол каде што се вашите работи за бричење и други работи. Постар сум од неа и ми треба повеќе простор – изјавил оскаровецот.
Вели дека неговата сопруга и тој се еднакви во се.

„Нема мала жена во брак со голема филмска ѕвезда или нешто слично“, рече тој. Тој ја истакна потребата да го вклучи партнерот во се, а така е и со него и со неговата сопруга.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *