June 19, 2024

Lonely sad woman cry and hug her knees sitting in the dark corner ,Sad woman Unhappy and stressed student on the campus ,Family problems and education concept

И по неколку месеци семејството не може да се опорави од шокот.

Бони Колдвел од Нов Зеланд ја сподели својата тешка приказна на TikTok, наведувајќи дека мислела дека нејзиниот сопруг има мамурлак само откако излегол навечер со пријателите, но се згрозила кога дознала дека тој починал во чудна несреќа.

Таа признала дека се однесувала, како што вели, како срање бидејќи била лута што тој не одговарал на нејзините пораки, не ни помислувајќи дека човекот е мртов , пренесува Велс онлајн.

Бони подоцна објави видео во кое објаснува како се одвивале настаните таа ноќ. Мојот сопруг Мет отиде во градот на неколку часа оддалеченост од местото каде што живееме за да гледа рагби натпревар со пријателите. Разговарав со него таа вечер на полноќ по телефон.

Беше навистина убаво што разговаравме, но очигледно не знаев што ќе се случи. Следното утро се разбудив и му испратив порака само да му кажам „Добро утро, те сакам, се надевам убаво си помина, едвај чекам да те видам вечерва“, а тој не одговори, што беше малку чудно . Мислев дека веројатно испил повеќе синоќа и дека е мамурлен , па не одговара – напишала Бони.

Дури по неколку часа без одговор, жената се посомневала и почнала да чувствува дека нешто чудно се случува.
По неколку часа добила порака од братот на Мет итно да дојде до него.

Плашејќи се од најлошото, Бони истрчала од куќата и отишла кај својот девер, каде што веќе била присутна полиција . Потоа и кажале дека нејзиниот сопруг починал.

Беа пијани, а Мет се симна по брегот во океанот. Тој не сфатил дека е на работ од брегот и само паднал и умрел . Не знаеме дали се сопнал или само слетал на работ, но гледал во својот телефон бидејќи телефонот бил пронајден со лицето нагоре. Тоа беше навистина страшна несреќа која, за жал, никој од нас не можеше да ја спречи – изјави Бони.

Осум месеци по смртта на нејзиниот сопруг, Бони изјави дека таа и Мет биле сакани од сите .

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *