February 25, 2024

По него воздивна цела Југославија, а таа беше првата голема љубов на Здравко Чолиќ – на која и посвети песна.
Здравко Чолиќ веќе подолго време е во среќен брак со сопругата Александар, но јавноста знае за уште една негова голема љубов.

Тој ретко зборува за нивната врска во јавноста, но Јасна Орнела Бери откри некои детали од нивната романса, и рече дека многу млади луѓе се заљубиле во Сараево.

За него секогаш ќе биде резервиран дел од моето срце“, истакна Јасна во една емисија.
Таа истакна и дека првпат се сретнале по војната во Белград.
„Тоа беше многу трогателна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантна личност и успешно ја одржува својата харизма и денес. Пред се, тој е добар човек. Чола ми ја посвети песната „Ноќ ми те дугује“, која самиот ја напиша“, откри Јасна.
Сепак, тој истакнува дека не може да каже дека се забавувале или биле во врска.

„Тоа е посебна врска, која продолжува и денес. Сè уште е љубов што не можете да ја помилувате и да се држите за рака. Здравко секогаш ќе остане сечиј и ничиј“.

Таа глумеше во филмовите „На пат“, „Грбавица“, „Нафака“, но и „Во земјата на крвта и медот“, кој го режираше холивудската актерка Анџелина Џоли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *