April 16, 2024

Танцувачката 88-годишна баба стана вистински хит на интернет. На наговор на нејзините внуци таа заигра и стана вистинска ѕвезда на ТикТок.

Карантинот ги принуди луѓето да најдат нови, креативни начини за дружење. Затоа, Џес и Грејс биле принудени да ја посетат нивната баба Рут Руд од безбедно растојание. Но, снимката од нивното дружење набрзо стана вистински хит на интернет.

Имено, 88-годишната баба танцувала на нивен нагон и станала вистинска ѕвезда на ТикТок.

Снимката од пензионираната правничка е прегледана и споделена повеќе од 30 милиони пати, што ја прави една од најбрзо растечките интернет ѕвезди оваа година, пишува Mirror.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *